sobota, 8 listopada 2014

Teekanne Sweet PearWe wrześniu rozsmakowałam się w herbatach Teekanne, które w sporej ilości sprezentowała mi ta marka. Najlepsze okazały się mieszanki owocowe i zachęcona dotychczasowymi degustacjami, zdecydowałam się na zakup kolejnej herbatki z czerwonym logo. Wybór padł na Teekanne Sweet Pear.
Z opakowania po otwarciu unosi się obłędny zapach: intensywnie gruszkowy z nieco ziołową nutą. W torebkach wyraźnie widać różnokolorowe drobinki składników. Znajdziecie tutaj: jabłko, dziką różę, skórkę pomarańczową, hibiskus, gruszkę (9%), aromat gruszki (5%), liście słodkiej jeżyny oraz kwasek cytrynowy. Ten ostatni brzmi niepokojąco, aczkolwiek spodziewam się, że ma zapewniać trwałość mieszanki.
Teekanne Sweet Pear należy parzyć standardowo jak dla owocowych mieszanek - wrzątkiem i niemal 10 minut. Napar pachnie naprawdę gruszkowo! Ma przyjemny, jasny i przejrzysty kolor.


Jeśli miałabym w ciemno zgadywać, co to za smak, wskazałabym pewnie jabłko. Mimo to herbata jest naprawdę dobra, wyraźnie słodka. Przy długim parzeniu robi się trochę kwaskowata, ale to też nie przeszkadza. Teekanne pozostaje moim faworytem, jeśli chodzi o owocowe napary. Polecam.


2 komentarze:

  1. Niezła herbata. Fajny, słodkawy smak.
    tommy z Samotni

    OdpowiedzUsuń
  2. Gruszkowej jeszcze nie pilam. Fajnie ze opisujesz te herbaty, bo o bardzo wielu nie mialam pojecia:)

    OdpowiedzUsuń

Podpisz się, proszę.