wtorek, 22 października 2013

Dilmah Cherry & AlmondMarka Dilmah ma w swoim asortymencie stale szeroką gamę czarnych, aromatyzowanych herbat w torebkach. Niektóre ich smaki są dostępne stale, inne znikają, żeby pojawiły się nowe. Odnoszę wrażenie, że w każdym sklepie jest ich troszeczkę inny wybór - pełny jest dostępny jedynie w sklepie online.

Muszę przyznać, że mamy przed sobą stosunkowo dużo smakowych Dilmah do spróbowania! Pierwszą, po którą sięgnęliśmy jest Dilmah Almond & Cherry - czyli migdałowo-wiśniowa. Będąc skrupulatną - to drugą, bo w sumie Dilmah Earl Grey (jak każda earl grey) też jest czarną herbatą aromatyzowaną.
Sposób zaparzania polecony przez producenta dość standardowy - kubek wrzątku, 3-5 minut. Rzeczywiście są to dobre wskazówki - smak herbaty zaparzonej w większej ilości wody rozmywa się. W kubku lub filiżance mamy możliwość poczuć jej pełny, słodki aromat.
Dilmah Cherry & Almond gorąco polecam amatorom czarnych aromatyzowanych owocowo herbat. Zaznaczam, że owocowych - o ile aromat wiśni jest w naparze oczywisty, o tyle posmaku migdałów niestety wbrew nazwie nie uraczycie. Po prostu go nie ma. Smaczna herbata wiśniowa.
Torebki oczywiście trafiły do Herbaciarki.
P.S. Blog ma już miesiąc!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podpisz się, proszę.