czwartek, 28 listopada 2013

Owoc miłościCzym kierowali się nasi goście weselni, kupując na nasz ślub dobrą herbatę zamiast kwiatów? Mogli wybrać herbatę, którą sami bardzo lubią i sądzą, że nam też przypadnie do gustu. Mogli kierować się ceną - w końcu miał to być drobiazg zastępujący kilka kwiatków. Mogli kierować się nazwą herbaty... I że tak było, jestem pewna! Przeglądając paczuszki, natykam się na wiele romantycznych określeń. Na blogu była już Moja Miłość i Czerwona Róża, a dzisiaj czas na Owoc miłości. Tą herbatkę dostaliśmy razy dwa!
To typowy owocowy napar, w którym nie ma liści herbaty. W mieszance są za to owoce róży, skórka pomarańczy, jabłko, kwiat hibiskusa, płatki nagietka, płatki kwiatu truskawki i aromaty. Płatki kwiatu truskawki - nawiązują do truskawkowego szaleństwa, jakie ma tu ostatnio miejsce: Green Orange, Lipton Truskawkowa Babeczka, Sencha Truskawka w śmietanie (to jeszcze nie koniec!).
Susz należy zalać wrzątkiem i zaparzać przez ponad 5 minut. Zauważyłam, że herbatka wymaga, żeby w czasie parzenia ją zamieszać, w innym wypadku esencja opada na dno i napar nie jest jednorodny. Już sam susz ma cudowny, słodki aromat owoców w nim zawartych, który po zaparzeniu jest jeszcze intensywniejszy. Sam napój szczęśliwie nie jest aż tak słodki jak jego zapach, przeciwnie - jest owocowo-orzeźwiający. Pod koniec wyczuwa się nawet kwaskowatość. Cząstki owoców zanurzone w herbatce wyglądają bardzo apetycznie i oczywiście należy je zjeść!
Pierwsze moje skojarzenie po zaparzeniu tej herbatki: jest idealna na bożonarodzeniowy prezent! Jeśli rozważacie podarować komuś paczkę herbaty na Mikołajki lub pod choinkę, ta jest najlepszym wyborem. Zarówno jeśli nie jesteście pewni smakowych preferencji obdarowywanej osoby (napój jest na tyle delikatny, że nie da się go nie polubić), a także gdy macie do czynienia z osobą zakochaną w herbatach jak ja (doceniam taką odmianę). Dlaczego właśnie Owoc miłości na Gwiazdkę? To zasługa owoców róży i skórki pomarańczy, których aromat stanowi dla mnie zapach świąt. Jednocześnie może być świetnym napojem do świątecznych potraw - przypomina delikatny owocowy kompot.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podpisz się, proszę.