sobota, 23 listopada 2013

Sencha Truskawka w ŚmietanieTak się złożyło, że powstaje tu mały cykl herbat z dodatkiem truskawek. Była już jedna liściasta z dodatkiem tych owoców - Green Orange oraz jedna w torebkach - Lipton Truskawkowa Babeczka. Bohaterką dzisiejszego odcinka jest Sencha Truskawka w Śmietanie. Zapowiadam, że to wcale nie ostatnia w tym cyklu!
W skład tej mieszanki wchodzi klasyczna zielona herbata, cząstki truskawki, kwiat słonecznika oraz aromat. Nie sądzę, żeby słonecznik wyraźnie zmieniał smak naparu, ale jego płatki pięknie się rozwijają.


Sencha Truskawka w Śmietanie to bardzo dobra, zielona herbata. Dodatek truskawki nadaje jej bardzo subtelnej słodyczy (kawałki truskawek oczywiście nadają się do zjedzenia po zaparzeniu), a ten śmietanowy aromat zdeklarowany w nazwie daje mleczny posmak na koniec. Też subtelny. Podsumowując, to zielona herbata, której smak złagodzono dodatkami. Świetnie nada się zarówno do śniadania, jak i deserów.
Na odwrocie opakowania znalazło się krótkie podsumowanie, jak należy parzyć herbaty w zależności od rodzaju. Czasami warto chwilkę zastanowić się, jak gorącą wodą zalać susz, żeby wydobyć z niego pełnię smaku. Oczywiście (i to także jest podkreślone na opakowaniu) jest to sugestia, sposoby najpopularniejsze, ale nie jedyne. Zawsze warto eksperymentować!


1 komentarz:

Podpisz się, proszę.