czwartek, 30 października 2014

Liebster Blog AwardZ dużą rezerwą podchodzę do wszelkich łańcuszków i innych zabaw, które zwykle zaśmiecają blogi czy inne miejsca w sieci, ale nominacja, którą otrzymałam od Denimix wydała mi się interesująca i zdecydowałam się wziąć w niej udział.

O co chodzi? Cytuję: Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego Blogera, w ramach uznania za dobrze wykonaną robotę. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

Oto pytania, które trafiły do mnie i moje odpowiedzi:
Po przebudzeniu… kawa czy herbata?
Zdecydowanie herbata :) Kawę piję jakiś raz w miesiącu i nigdy nie przyszło mi do głowy sięgnąć po nią zaraz po przebudzeniu.
Jaką herbatę najbardziej lubisz?
Lubię chyba wszystkie rodzaje herbat - zarówno czarne, także te aromatyzowane, pu erh, zielone, białe, owocowe... W każdej grupie herbat znajduję coś dla siebie. Ale jeśli miałabym z jakiegoś powodu wybrać tylko jeden gatunek, to nie wyobrażam sobie życia bez zielonej, zdecydowanie.
W czym najczęściej pijesz herbatę?
We wszelkiego rodzaju kubkach, im większy kubek, tym lepiej. Okazjonalnie filiżanka, szczególnie do delektowania się nowym smakiem.
Czy lubisz wysiłek fizyczny, jeśli tak, to w jakiej formie?
Aktywność fizyczna to dla mnie naturalna część życia, nie wyobrażam sobie bez niej funkcjonować. Nie traktuję jej w kategoriach lubienia/nielubienia, to dla mnie coś takiego jak kąpiel czy jedzenie - na to muszę znaleźć czas, bo inaczej nie czuję się dobrze. Regularnie biegam i gimnastykuję się, a gdy mam okazję chętnie wsiadam na rower lub pływam.
Masz jakiegoś pupila?
Silna alergia na sierść zwierząt wyklucza mnie z roli opiekunki większości domowych zwierzątek. Aktualnie nie mam żadnego pupila, ale zamierzam ponownie przygarnąć jakiegoś patyczaka (mogę jeszcze wybierać spośród rybek i jaszczurek...).
Jaką książkę ostatnio przeczytałaś (i kiedy)?
Akurat jestem na urlopie, pochłaniam książki jedna po drugiej. Właśnie skończyłam lekturę 1Q84 (pierwszy tom) Murakamiego, a jestem w trakcie Czasów Secondhand Aleksijewicz.
Co daje Ci pisanie bloga?
Dużo frajdy i możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat herbaty czy książek. Konfrontacja mojej opinii ze zdaniem innych to dla mnie bardzo wartościowe doświadczenie.
Masz jakieś marzenie związane z pisaniem bloga?
Żebym nie traciła zapału do tworzenia tego miejsca i w dalszym ciągu spotykała tu takich fantastycznych ludzi, jak do tej pory!
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Lubię ten czas wykorzystywać maksymalnie jak to możliwe. Książki, kino, spotkania z przyjaciółmi. Oby nie bezczynnie, nie przed telewizorem, itd.
Jaki jest Twój ulubiony cytat?
Ostatnio jest to cytat z Wittgensteina: Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata.
Na co masz w tej chwili ochotę?
Na czekoladę. To praktycznie stale towarzyszące mi uczucie, pokusa, z którą zmagam się codziennie ;)

Jeśli ktoś spośród tego zacnego grona (to nie będzie aż jedenaście osób) : Róża marzy, Buksy, Herbatniczek, Samotnia, Klub A+A, Herbaciane szlaki ma ochotę wziąć udział w zabawie, to pytania ode mnie brzmią następująco:
1. Najpiękniejsze miejsce na świecie, które dane było Ci do tej pory zobaczyć?
2. Mróz czy upał?
3. Namiot czy pięciogwiazdkowy hotel?
4. Najbardziej rozczarowująca lektura ostatniego roku?
5. Najlepsza lektura ostatniego roku?
6. Herbata, która w ostatnim czasie najbardziej zaskoczyła Cię swoim smakiem?
7. Miasto w Polsce, do którego szczególnie lubisz wracać?
8. Język obcy, którego chciałbyś/chciałabyś się nauczyć?
9. Intrygujące zdjęcie czy wyczerpujący tekst?
10. Czego słuchasz najczęściej: cisza, radio, muzyka w słuchawkach?
11. Najmilsze doświadczenie związane z prowadzeniem bloga?

4 komentarze:

 1. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć tej wytrwałości w pisaniu bloga, bo robisz to bardzo fajnie! :) Dzięki za udział w zabawie, ja też zazwyczaj unikam, ale raz na jakiś czas? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za nominację, jednak generalnie nie biorę udziału w 'łańcuszkach'. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz :)
  tommy z Samotni

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję bardzo za nominację :) Bardzo chętnie odpowiem na pytanka :) Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

Podpisz się, proszę.