wtorek, 29 lipca 2014

Sen nocy letniejPozostajemy w klimacie mazurskiego lata, tyle że wracamy do herbaty. Dzisiejsza mieszanka z nazwy wydaje się idealna na takie upalne dni i ciepłe noce, których (szczęśliwie!) teraz doświadczamy. Zdjęcia z degustacji Snu nocy letniej zostały wykonane oczywiście nad jeziorem w najbardziej urokliwym miasteczku Mazur :)
Sen nocy letniej zawiera w sobie czarną herbatę Yunnan, a oprócz tego sporą objętość dodatków. Prym wiedzie trawa cytrynowa - jest jej naprawdę dużo. Nie brakuje tu także owoców: truskawek, pomarańczy, jabłka oraz kwiatów hibiskusa oraz również pomarańczy (!).
Jak na taką ilość owoców, susz pachnie bardzo delikatnie, ale biorę na to poprawkę dość już długiego przechowywania tej herbaty w jedynie papierowym opakowaniu. Herbata czarna i mnogość owoców zadecydowały, że parzyłam mieszankę wrzątkiem i raczej przez dłuższy czas - nawet 5-7 minut.
Napar, który otrzymujemy, jest brązowawy, raczej jasny. Mętny - typowo, gdy w mieszance obecny jest miąższ owoców. Pachnie nieco jak kompot z gorzkawą nutą.


Smakuje bardziej owocowo niż czarną herbatą. To w dalszym ciągu taki jakby kompot z suszu. Herbata Yunnan nadaje mieszance charakteru - wprowadza wyczuwalną, dymną nutę. Bardzo ciekawe połączenie. Całość nie jest słodka, raczej neutralna. Czy orzeźwiająca i ugasi pragnienie w upały? Umiarkowanie. Ja przypisałabym ją raczej jesiennym wieczorom...


Mimo wszystko polecam Sen nocy letniej ze względu na ciekawe przełamanie owoców wyrazistą herbatą Yunnan. Być może bardzo Wam się spodoba takie niebanalne połączenie.


2 komentarze:

  1. ale mi narobiłaś ochoty :)
    zazdroszczę Ci tych Mazur ;)
    +obserwuję

    OdpowiedzUsuń
  2. Również polecam, na dwa parzenia :) Za 3-cim dodaję co pasuje: goździki, hibiscus, własny susz skórki od jabłka, pomarańczowy syrop - używam Kaskady na końcówkę łyżeczki, tylko palczatki i kawałków truskawki brak w moim domowym rezerwacie :) Dla porównania polecam Świątynię Smaków od Czas na Herbatę. Towaru jest więcej niż opisali na stronie, trzeba się przyjrzeć zdjęciom. Kubek po wypiciu pachnie intensywnie, można się inhalować :)

    OdpowiedzUsuń

Podpisz się, proszę.