niedziela, 29 grudnia 2013

Zielona EgzotycznaHerbata Zielona Egzotyczna pochodzi z zestawu, w którym była także oszałamiająco owocowa i świąteczna Mandarynka z imbirem. Jak się okazało, kolejna paczuszka też kryje w sobie świetną mieszankę.
Nazwa Zielona Egzotyczna nawet w małym ułamku nie oddaje składu tej herbaty. Po Owocu Miłości, Czerwonej Róży czy Wiosennej Tęczy spodziewałabym się piękniejszej nazwy dla tak wyjątkowej mieszanki ;) Przede wszystkim oprócz dwóch (!) rodzajów zielonej herbaty (sencha i yunnan) znajduje się tutaj także herbata biała (pai mu tan)! Słodyczy nadają dodatki: kwiat malwy, truskawka, malina, kwiat róży, mango i papaja.
Susz roztacza piękny, kwiatowy aromat. To bardzo słodki, intensywny zapach. Trochę przypomina mi... pudrowe cukierki. Listki herbaty są połamane, średniej wielkości, umiarkowanie rozwijają się po zaparzeniu. Aromat samego naparu jest słabszy niż suszu, ale ciągle słodki.

Smak? Genialny! Dodatek białej herbaty bardzo wyraźnie łagodzi smak herbat zielonych. Kwiaty i owoce nadają naparowi delikatności, ale szczęśliwie nie słodzą napoju, co pozwala cieszyć się klasycznym smakiem herbaty. Co ważne, napar nawet po długim zaparzaniu nie nabiera goryczy.

Zielona Egzotyczna to herbata, którą polecam wszystkim - zarówno do posiłków i pomiędzy nimi. Ujmie Was jej delikatny smak, to naprawdę wyśmienita mieszanka!


2 komentarze:

  1. Zaciekawiło mnie to połączenie zielonych i białej herbaty. Trzeba będzie spróbować takiego "miksu":)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O ile trudno mi sobie wyobrazić łączenie pozostałych gatunków herbat (może niesłusznie?), to akurat biała z zieloną składają się naprawdę świetnie! Znalazłam podobne mieszanki w jeszcze kilku internetowych herbaciarniach :)

      Usuń

Podpisz się, proszę.