sobota, 17 maja 2014

Dilmah Perfect Ceylon | zestaw Dilmah Exceptional


Rozpoczynamy degustację kolejnego zestawu prezentowego marki Dilmah. Tym razem Dilmah Exceptional. W eleganckim czarnym opakowaniu znajdujemy cztery różne herbaty ekspresowe. Na pierwszy ogień poszła klasyczna, niearomatyzowana Dilmah Perfect Ceylon.
W saszetkach znajdujemy susz zamknięty w stosunkowo dużych (pasuje mi tu słowo przestronnych) torbekach - piramidkach. Jeśli chodzi o parzenie, wskazana jest temperatura wrzątku, ale czas i objętość to już absolutnie kwestia gustu. W zależności, czy wolimy tylko muśnięcie wody herbatą czy raczej bardzo mocny napar - po takim czasie wyjmujemy torebkę z wody. Moja opcja dla tej herbaty: pięciominutowe parzenie jednej torebki w litrowym dzbanku.
Dilmah Perfect Ceylon to dobry początek próbowania herbat z tego prezentu. Klasyka czarnej herbaty. Kojarząca mi się ze śniadaniem.
Zapraszam do śledzenia bloga (i mnie na Instagramie) - kolejne herbaty z zestawu Exceptional (czyli nadzwyczajnego) mają zadatki na naprawdę ciekawe w smaku!


2 komentarze:

  1. Pamiętam, że kiedyś zastanawiałam się czy nie kupić tego zestawu komuś na prezent bo się świetnie prezentuje. Ale zdaje się w końcu zrezygnowałam bo nie byłam pewna tych smaków, poza jednym, mocno odbiegających od klasyki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Myślę, że poleciłabym ten zestaw na prezent. Poza klasyczną czarną herbatą, o której piszę tutaj, pozostałe (o których napiszę wkrótce) są intensywnie aromatyzowane i w moim odczuciu przyjemne w smaku. Zdecydowanie oryginalniejsze niż pozostałe aromatyzowane herbatki odstępne na rynku. Tylko należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy obdarowywana osoba lubi mieszanki okraszone takim mocnym, nieco sztucznym smakiem ;)

      Usuń

Podpisz się, proszę.