niedziela, 26 stycznia 2014

Spacer Kochanków | Jak sprawić, żeby herbata była udanym prezentem?Herbata Spacer Kochanków to potwierdzenie, że nazwa miała znaczenie dla naszych weselnych gości: otrzymaliśmy dwie takie paczuszki.
Spacer Kochanków to prawie taka sama mieszanka, co opisywana już tutaj Moja Miłość. Drobne, połamane listki czarnej herbaty są udekorowane małymi, cukrowymi serduszkami (w Mojej Miłości był jeszcze dodatek liofilizowanych owoców róży). Susz wygląda uroczo.

Wrażenia po wypiciu tego naparu są oczywiście niemal identyczne jak przy Mojej miłości. To całkiem dobra czarna herbata o słodkim zapachu i nieco słodkawym smaku (ale zupełnie delikatnym). Myślę, że byłaby dobrym sposobem na stopniowe odzwyczajanie się od słodzenia herbaty ;)To, że herbata jest genialnym prezentem, staram się Wam udowodnić z każdym wpisem na tym blogu. Mam nadzieję, że przekonuję Was do tego, wyrażając zachwyt nad różnorodnością herbat, którymi zostaliśmy obdarowaniu w dniu ślubu. Herbata może sprawdzić się jako podarek na każdą inną okazję: urodziny, imieniny, parapetówka, Gwiazdka, rocznica, awans w pracy... Zarówno dla osób uwielbiających herbatę i tych, którzy piją ją tylko okazjonalnie.

Jak sprawić, żeby herbata była udanym prezentem?

1. Wybierz na prezent herbatę o umiarkowanie intensywnym smaku. Nie kupuj mocnych w smaku mieszanek ze składnikami, które zdominują napar (na przykład jaśmin lub cynamon). Coś takiego może nie przypaść do gustu obdarowywanej osobie, podczas gdy każda łagodna herbata sprawdzi się na pewno. Zwróć uwagę na to, żeby ewentualne dodatki do herbaty były naturalne (płatki kwiatów, suszone owoce), unikaj sztucznych aromatów.

2. Mniej znaczy więcej. Zamiast jednego przepastnego opakowania herbaty, wybierz kilka mniejszych. Taki prezent będzie ciekawszy, bo daje możliwość spróbowania większej ilości smaków i żaden nie zdąży się znudzić. Właśnie jedno z opakowań Spaceru Kochanków otrzymaliśmy jako element takiego zestawu. Był to prezent idealny: Spacer Kochanków - czarna herbata, osłodzona cukrowymi serduszkami, Wiosenna Tęcza - zielona herbata z płatkami bławatka i słonecznika oraz cząstkami truskawki, Kwiat Miłości - biała herbata artystyczna oraz Susz Wiśnie w Rumie - mieszanka hibiskusa, wiśni, jagód, rodzynek i ananasa. Po prostu cudowne zestawienie!

3. Nie wydawaj na herbatę majątku. Wybierz coś w przystępnej cenie. Zakup bardzo drogiej i wyjątkowej herbaty należałoby zarezerwować dla koneserów tego napoju, którzy będą wiedzieli, z czym mają do czynienia i jak się z tym obejść ;) Ktoś nieobeznany może nieświadomie zmarnować susz.

4. A propos punktu poprzedniego: w miarę możliwości postaraj się, żeby do opakowania została dołączona instrukcja parzenia. Chociażby taka ogólna jak ta. Oddzielnym tematem jest data przydatności do spożycia. Czy dla dobrej jakości herbat liściastych takowa istnieje? Z czasem nabierają nowego smaku i właściwości. To temat na całą dyskusję. Jednak jeśli w herbacie znajdują się cząstki owoców lub inne dodatki, data, do której najlepiej sporządzić taki napar, powinna znaleźć się na opakowaniu.

5. Jeśli zdecydujesz się kupić herbatę liściastą, moim zdaniem, najlepiej jest zawsze do prezentu dołączyć zaparzacz, jeśli nie mamy pewności, czy obdarowywana osoba go ma. A nawet jeśli ma i mimo to go kupicie, uważam, że zaparzaczy nigdy nie za wiele. Do herbaty w torebkach można ewentualnie dołączyć tak zwany skapek, jak na przykład ten.

6. Jeśli przygotowujesz większy prezent, bardzo pożądanym będzie dodanie jeszcze czegoś trwałego, co nie przeminie po wypiciu herbaty ;) Jestem trochę sceptyczna wobec kubków - muszą być naprawdę wyjątkowe, inaczej mogą stać się tylko jednymi z wielu w szafce. Dobrym rozwiązaniem jest komplet filiżanek lub czajniczek, a dla herbacianych maniaków gaiwan lub czarki.

7. Dla urozmaicenia do herbacianego prezentu można dołączyć dodatki: paczkę suszonych lub kandyzowanych owoców, płatków róży czy trawy cytrynowej, które pozwolą obdarowanej osobie wzbogacić smak naparu. Tym samym zapraszam Was już na kolejny wpis na blogu, który będzie właśnie o dodatkach do herbaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podpisz się, proszę.